Retusz twarzy i sylwetki

Zdjęcia modowe / fashion

Praca fotografa nie kończy się na wykonaniu zdjęć podczas sesji. Następuje po niej żmudny proces obróbki komputerowej.
Wszystko to dlatego, byś Poczuła się piękna i kobieca. Dzięki retuszowi powstają wspaniałe zmysłowe zdjęcia dla Kobiet, które chcą poczuć się naprawdę wyjątkowo.
Dla wszystkich Państwa , którzy nie wiedzą co dzieję się dalej ze zdjęciami wykonanymi podczas sesji indywidualnej przygotowałam poniższy przykład.

zdjęcie portretowe kobietySurowe zdjęcia w formacie RAW zgrywane są do komputera po czym są kilkakrotnie przeglądane i sortowane tak aby wybrać te najciekawsze pod względem fotograficznym. Wybrane zdjęcia poddane zostają obróbce komputerowej.

W moim przypadku, w retuszu pomaga mi program Adobe Photoshop Master Colection CS 5.5.

Pierwszym krokiem jest odpowiednie wykadrowanie zdjęcia. Następnie usuwane są wszelkie niedoskonałości skóry. W moich przykładach jest to nie tylko twarz i dekolt Justyny ale i cała sylwetka. Zazwyczaj usuwany jest cellulit, zmarszczki, zadrapania, siniaki, rozstępy oraz wygładzanie są wszelkie nierówności.

Ważną czynnością jest nadanie odpowiedniego kształtu sylwetce. Wyszczuplane są nogi, brzuch, usuwane niepotrzebne fałdki skóry, ewentualnie formowany jest biust.

fotografia portretowa kobiety

Następnym krokiem jest dopasowanie koloru skóry na zdjęciu w zależności jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Na naszym przykładzie zdjęte zostało nasycenie koloru pomarańczowego ze skóry modelki. Następnie aby zakryć dosyć widoczne niedoskonałości cery na buzi nałożona została nowa faktura skóry. Dopasowana została jasność i kontrast fotografii. Ponownie ustawione zostały balans kolorów i temperatura barwna. Zmieniony został kolor włosów. Oczy otrzymały grubsze rzęsy, twarz poprzez dodanie cieni w odpowiednich miejscach zrobiła się bardziej plastyczna a usta stały się kusząco czerwone. Na koniec zdjęcie zostało wyostrzone.

Końcowy efekt uzyskany został po ok 1 godzinie pracy a proszę pamiętać, że retusz całej sylwetki zajmuje często ok 2 – 3 godzin.

foto portret kobiety

3 komentarze do “Retusz twarzy i sylwetki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Call Now Button